حکیم باشی
با عرض پوزش تامدتی قادر به پاسخگویی به پرسشهای شما نیستم  
قالب وبلاگ
دستم دو روزه که بدون علت ورم کرده. در حدود 5 سانت به مچم. و طرف زند زیرین.
مطمئنم که به هیچ جایی برخورد نکرده. در ضمن من چپ دست هستم و این مشکل برای دست راستم پیش اومده.
لطف کنین راهنماییم کنین که میتونه مشکل از چی باشه.

مهتاب جان ای کاش می گفتین که آیا علامت دیگری هم مثل گرمی ، داغی ، قرمزی و کاهش دامنه ی حرکتی در مچ دستتون دارید یا نه ؟ و آیا دستتون بی حس نشده ؟

با توجه به اینکه در مورد التهاب مچ دست پرسیدید من فقط به ذکر چند تا از علل اشاره می کنم ، اما برای تشخیص قطعی التهاب مفصل مچ دست ، بهتره که توسط یک پزشک معاینه به عمل بیاد .

از اونجا که مچ دست یک مفصل متحرک است و معمولا زیاد از اون کار کشیده می شه ، شایع ترین علتی که می تونه باعث تورم مچ دست بشه ، اسیب ناشی از ضربه و دررفتگی مچ دست است .

همچنین ممکنه به علت کار کشیدن زیاد از مچ دست (مثلا بافندگی و چیزهایی از این دست) مفصل مچ دست دوچار خوردگی بشه (استئوآرتریت مچ دست) و دوچار تورم و اختلال دامنه ی حرکتی بشه .

یکی دیگه از تشخیص هایی که می شه برای تورم مچ دست مطرح کرد نقرس است که در اون مچ دست متورم ، گرم و دردناک می شه

یک علت احتمالی دیگر که می تونه باعث التهاب مچ دست بشه ، حساسیت به بندهای فلزی ساعت مچی است . ( اگر تازه ساعت مچی یا دستبند غیر طلا استفاده کرده اید ) که معمولا با ورم ، قرمزی ، و خارش همراهه .

علل دیگری که برای التهاب مچ دست می شه اسم برد سل مچ دست و بیماری دکوروان است .

گانگلیون های مچ دست هم اگر چه التهابی نیستند اما برجستگی نری هستند که در اطراف مفاصل و غلاف رباطها بویژه در مچ دست دیده می شوند که می تونه با التهاب مچ دست اشتباه بشه .

گاهی از موارد هم هیچ کدام از این موارد نیست و یک التهاب غیر اختصاصی رخ می ده که با درمان موضعی و کمپرس آب گرم و استفاده از مچ بند طبی ظرف چند روز بهبود پیدا می کنه .

امیدوارم که این مطالب برای شما مفید باشه . اگر باز هم سئوال یا نکته ای بود که من اشاره نکردم بفرمائید تا خدمتتون عرض کنم - حکیم باشی

[ ۸۷/۰۶/۱۶ ] [ 23:23 ] [ دکتر فرزاد ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

با عرض پوزش برای مدتی قادر به پاسخگویی به پرسشهای شما عزیزان نیستم . امیدوارم بتوانید در این مدت وبلاگ جایگزین و معتبری بیابید .
باتشکر حکیم باشسی
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
فهرست وب سایت های ایرانی